Roald Dahl - Jakub a obří broskev

Tak tuhle knížku budete mít určitě hodně rychle přečtenou. Děj knížky vás vtáhne tak, že vás nepustí, dokud ji nedočtete.

Tak tuhle knížku budete mít určitě hodně rychle přečtenou. Děj knížky vás vtáhne tak, že vás nepustí, dokud ji nedočtete. Je to prostě klasický Roald Dahl, který nikdy nezklame. Knížka je nejenom zábavná, vtipná, ale i dobrodružná. A ještě navíc jsou zde opět krásné ilustrace. Takže já dávám knížce určitě kladné hodnocení a jenom doporučuji.

Touto knihou nás provází školák Jakub, kterému, když byl menší, zemřeli rodiče. Odjeli na nákupy do Londýna a tam je ve dne a na rušné ulici sežral nosorožec, který utekl z londýnské Zoo (zajímavé je, že nosorožec je býložravec). A tak Jakub, ze srdce nerad, musí bydlet se svými hroznými tetami, tedy tetou Brčkovou a tetou Bečkovou. Musí u nich pořád pracovat, a proto nemá čas najít si kamarády. Prostě nemá ani chvilku času pro sebe. Ale to se změní, když potká kouzelného dědečka, který mu dá zázračné krokodýlí jazyky. Ty mu mají pomoci k tomu, že se už nikdy nebude cítit mizerně a bude šťastný. Jenže když s nimi Jakub běží do domu, vysypou se mu pod broskvoň. Jakub zjistí, že dědeček nelhal, protože jediná broskev, která visí na stromě, se začne opravdu hodně zvětšovat. Jakub najde v broskvi dveře a vejde do nich a splní se mu hned několik přání. Potká tady své nové kamarády, kteří jsou ve skutečnosti zvětšený hmyz. I když se to zdá neskutečné, v broskvi spolu zažijí mnoho dobrodružství. Dokonce se v ní budou plavit i na moři.

 

Odkaz na knihu ZDE.

 

Zpět na seznam recenzí