Sebastien de Castell - Černé znamení

De Castell je jeden z nejlepších autorů, které jsem za poslední dva roky četl. Kniha je druhým dílem série o divotvůrci Kellenovi.

De Castell je jeden z nejlepších autorů, které jsem za poslední dva roky četl. Kniha je druhým dílem série o divotvůrci Kellenovi. Druhý díl byl o trochu slabší než první, ale i tak musím napsat, že mi kniha opět nedovolila odejít, dokud jsem ji nepřečetl. Doporučuji přečtení všech knih, pokud možno za sebou. V knihách je totiž tolik informací, že si člověk všechno nezapamatuje, pokud čte knihy s větším časovým rozestupem

Po událostech z první knihy se Kellenovi nevede nejlépe. Nemůže dost dobře kouzlit, protože mu jeho otec zablokoval kouzelné pásky, a také po něm jdou lovci lidí – čarostopaři, ale i jeho vlastní lid. Kellen si začíná myslet, že na něj někteří zapomněli, opak je pravdou. Najednou se objeví epidemie černého stínu. Ano právě takového, kterému čelí i sám Kellen. A tak když potká dívku, která je též nakažená rozhodne se, že musí najít způsob, jak tuto epidemii zastavit. Zároveň potká dalšího divotvůrce, který zrovna „náhodou“ zná způsob, jak stín léčit. A tak Kellen začíná zjišťovat, že se největší mocnosti světa chystají na krvelačnou válku a pokud chce Kellen zastavit epidemii a zažehnat válku, musí se naučit být Argosanem.

Odkaz na knihu ZDE.

Zpět na seznam recenzí