Sesbíráno Alvinem Schwartzem - Noční můry z temnot

Kniha obsahuje 29 krátkých a strašidelných příběhů určených pro noci s přáteli. Knihu jsem si koupil po zhlédnutí stejnojmenného filmu, protože mě několik příběhů z filmu velmi zaujalo a chtěl jsem se dozvědět více. Kniha je doplněna dobrými ilustracemi od Bretty Helquist, které podtrhují hlavní motivy jednotlivých příběhů.

Kniha obsahuje 29 krátkých a strašidelných příběhů určených pro noci s přáteli. Knihu jsem si koupil po zhlédnutí stejnojmenného filmu, protože mě několik příběhů z filmu velmi zaujalo a chtěl jsem se dozvědět více. Kniha je doplněna dobrými ilustracemi od Bretty Helquist, které podtrhují hlavní motivy jednotlivých příběhů.

V knize je spousta různých příběhů a většina z nich má zajímavou myšlenku. Mezi moje nejoblíbenější patří povídka Prokletý dům. Protagonistou Prokletého domu je kazatel, který se rozhodne zastavit strašení v dlouho prokletém domě. Když přijde do domu, začne číst z bible a po nějakou dobu se nic neděje. Těsně před půlnocí uslyší něco chodit ve sklepě. Po chvíli se začnou ozývat i zvuky ztišeného řevu a zvuky boje. Kazatel pokračuje se čtením a pozoruje dveře do sklepa, zvuky kroků se přibližují a klika od dveří se začne otáčet. Ze sklepa vyjde žena, má potrhané a zacuchané vlasy, z obličeje jí upadává maso, nemá oči ani nos. Žena řekne kazatelovi o svém milenci, který ji kvůli jejímu majetku zabil a zakopal ve sklepě. Pokud kazatel pohřbí její ostatky, konečně nalezne odpočinek, když si také vezme kousek jejího levého malíčku a dá ho na sběratelský tác v kostele, najde jejího vraha a až se poté vrátí do domu, ona mu řekne, kde jsou její peníze. Kazatel udělá, co mu bylo řečeno a prst opravdu chytí jednoho muže, který se k vraždě přizná. Kazatel se tak vrací do domu a najde měšec s penězi, které může věnovat kostelu.

Odkaz na knihu ZDE.

Zpět na seznam recenzí