Stephen King - Osvícení

Osvícení je hororová klasika jak v knižní, tak ve filmové podobě. S Osvícením jsem se poprvé seznámil přes filmovou adaptaci a po zhlédnutí jsem si musel knihu přečíst, jelikož jsem nevěřil, že kniha může být lepší a musím říci, že jsem se velmi spletl.

Osvícení je hororová klasika jak v knižní, tak ve filmové podobě. S Osvícením jsem se poprvé seznámil přes filmovou adaptaci a po zhlédnutí jsem si musel knihu přečíst, jelikož jsem nevěřil, že kniha může být lepší a musím říci, že jsem se velmi spletl. Kniha se od filmu sice liší (sám Stephen King adaptaci nemá rád), ale naštěstí jsou rozdíly a věci navíc v knize jen lepší. Osvícení mohu doporučit všem fanouškům hororů, protože u této knihy budete prahnout po dalších děsivých detailech tajemného hotelu Overlook a jeho bývalých rezidentech.

Seznamujeme se s rodinou Torrancových. Jackem – otcem rodiny, který se snaží být spisovatelem a zároveň má problémy s alkoholem. Wendy – manželka Jacka a matka Dannyho a nakonec Danny, malý chlapec, který má dar Osvícení, díky kterému může telepaticky komunikovat, vidět budoucnost anebo minulost. Jack, poté co byl vyhozen ze školy, protože se popral se studentem, dostane nabídku dělat zimního hlídače v hotelu Overlook. Může sebou vzít celou svoji rodinu, budou mít zajištěné jídlo a má je čekat poklidný zimní čas. Ale hotel si pro ně připraví jiné překvapení. Jack, Danny a Wendy začínají v hotelu vídat zvláštní věci. Jack uvidí oživlá keřová zvířata, Danny je napaden mrtvou obyvatelkou hotelu a Wendy vidí konfety z minulosti. Jack začíná pomalu šílet a jeho mysl mu pořád říká, aby zabil svoji rodinu. A aby toho nebylo málo, Overlook zapadne sněhem a nedá se z něj dostat. Jestli se podaří Torrancovým dostat z hotelu Overlook do bezpečí anebo jestli se zlo Overlooku zmocní dalších lidí, to se dozvíte v tomto napínavém hororu.

Odkaz na knihu ZDE.

Zpět na seznam recenzí