Suzanne Collinsová - Balada o ptácích a hadech

Děj této knihy se odehrává před sérií hunger games. Vysvětluje, jak hladové hry vznikly, kdo je vymyslel, ale dává i spoustu dalších informací.

Děj této knihy se odehrává před sérií hunger games. Vysvětluje, jak hladové hry vznikly, kdo je vymyslel, ale dává i spoustu dalších informací. Kniha je dlouhá skoro jako všechny díly hunger games dohromady, ale má podle mě mnohem chabější děj. Hladové hry jsou v knize mnohem hůře vysvětleny než v následujících knihách. Ale co musím na knize vyzvednout je to, že mnohem více pracuje s charaktery postav.

Hlavní postavou je Coriolanus Snow (také se objevuje jako svoje dospělá verze v sérii hunger games, kde je prezidentem Panemu), který žije v Kapitolu. Zjišťujeme, že jeho rod byl kdysi velmi známý a bohatý. Teď už rodu Snowů zbývá jen jejich jméno, a i o to brzy přijdou, pokud se Coriolanus nestane trenérem jednoho ze splátců a hry nevyhraje. Bohužel nemá ze začátku štěstí a je mu přidělena splátkyně z 12 kraje (ze stejného kraje je i hlavní postava hunger games-Katniss). Pak se ale začne vše obracet, když několik splátců zemře v aréně hned na začátku her kvůli bombám, které tam nastražil odboj. Pro Coriolana to začne vypadat dobře a stejně tak pro jeho splátkyni, která se rozhodne že se v aréně schová a počká až se všichni navzájem pozabíjí. Bohužel se něco pokazí, do arény se vpustí speciální extrémně jedovatí hadi a Coriolanovi dojde, že mu na jeho splátkyni začíná záležet víc, než by mělo.

Odkaz na knihu ZDE.

Zpět na seznam recenzí