Terry Pratchett - Lehké fantastično

Knihy od Terryho Pratchetta nejsou typickým fantasy příběhem. V průměrné fantasy knize budete sledovat hlavní postavu, co chce porazit (většinou zlého panovníka), jaké musí překonat překážky a získat nové schopnosti.

Knihy od Terryho Pratchetta nejsou typickým fantasy příběhem. V průměrné fantasy knize budete sledovat hlavní postavu, co chce porazit (většinou zlého panovníka), jaké musí překonat překážky a získat nové schopnosti. Ale Zeměplocha není průměrná fantasy série. Hlavní postavy jsou velmi rozdílné a my sledujeme jejich příběh, ve kterém jsou postavy stále přitahovány k nebezpečí a musí společně zachraňovat Zeměplochu.

Na konci minulého dílu se Mrakoplaš a Dvoukvítek nacházeli ve „vesmírné“ lodi, ze které se jim podařilo utéct. Rada mágů si všimla, že přes Zeměplochu se přehnalo velké zaklínadlo proměny a mágové se snaží s hrozbou proměny něco udělat. Svolají sněm, na kterém se snaží shodnout na dalších krocích. Nakonec se mágové rozhodnou, že jedinou možností, jak hrozbu odvrátit, je vyslovit všech osm zaklínadel v Oktávu (knize kouzel). Naneštěstí se před dlouhou dobou jedno ze zaklínadel usadilo v Mrakoplašově mysli, a tak všichni mágové posílají lovce, vrahy a kouzelníky, aby Mrakoplaše našli a přivedli. Mrakoplaš s Dvoukvítkem se zrovna snaží přežít v přírodě, což s Dvoukvítkovou povahou není vůbec jednoduché. Při jedné z těchto cest potkají starého hrdinu Cohena, který jim pomáhá přežít útoky trolů, mágů a fanatiků. Najednou se objeví rudá hvězda, která má (podle mágů) narazit do Zeměplochy. Proto se špatný mág, první turista a starý hrdina vydávají na cestu zastavit rudou hvězdu.

Odkaz na knihu ZDE.

Zpět na seznam recenzí