Tim Dedopulos - Houdiniho kouzelnické hlavolamy

Harry Houdini patří mezi nejznámější kouzelníky na světě. Proslavil se hlavně svými nebezpečnými kousky jako například unikání z pout pod vodou.

Harry Houdini patří mezi nejznámější kouzelníky na světě. Proslavil se hlavně svými nebezpečnými kousky jako například unikání z pout pod vodou. A právě v této knize jsou Houdiniho nejznámější kouzla vysvětlena. Najdete zde soupis nejzajímavějších kouzel, které Houdini dělal a na konci knihy najdete i návod, jak některá kouzla udělat. Pokud jste tedy někdy chtěli doslova okouzlit své přátele nebo se jen chcete dozvědět něco o životě Houdiniho, tak tato kniha je právě pro vás.

Na začátku knihy najdete spoustu zajímavostí o životě Harryho Houdiniho, který se narodil jako Erik Weisz. Hrál ve filmech, odhaloval spiritistické (lidé co umí mluvit se zemřelými) podvodníky. Celou knihou se zároveň proplétá příběh, ve kterém je Houdini uzavřen v budově a musí se dostat pryč a čtenář dostává v každé kapitole vodítka a musí přijít na to, jak se dostat do další místnosti. Dále v knize najdete různá kouzla/triky, které Houdini ukazoval při svých vystoupeních. Některá kouzla jsou složitá na přípravu, ale v knize najdete i taková, která si může doma vyzkoušet každý. Například kouzlo, ve kterém si kouzelník pomalu zpomalí pulz, dokud úplně nezmizí. Kouzlo spočívá v tom, že kouzelník má v podpaží míček, který tlačí na tepnu, a tak bude mít člověk, který bude na ruce pulz hledat dojem, že kouzelník žádný nemá. V knize dále najdete i zajímavé úkoly jako bludiště, hledání rozdílů nebo hlavolamy.

Odkaz na knihu ZDE.

 

Zpět na seznam recenzí