Tracy Deonn - Mýtonoši

Mýtonoši je dobrá kniha, ale nemyslím si, že je vhodná pro všechny. Děj je poměrně zdlouhavý a občas nedomyšlený. Postavy místy připomínají postavy z jiných knih, například z knihy Amari a noční bratři.

Mýtonoši je dobrá kniha, ale nemyslím si, že je vhodná pro všechny. Děj je poměrně zdlouhavý a občas nedomyšlený. Postavy místy připomínají postavy z jiných knih, například z knihy Amari a noční bratři. Minulost mýtonošů je zvláštní a alespoň pro mě spojení světa démonů a kouzelníků s Králem Artušem a rytířů kulatého stolu není příliš dobré. Ale rozhodně je to kniha zajímavá a věřím, že si ji rozhodně může někdo velmi oblíbit.

Kniha začíná autonehodou, při které zemře máma hlavní postavy Bree. Bree tato událost velmi zasáhne.  V rámci jednoho školního programu se jí podaří dostat se na Severokarolínskou univerzitu spolu s nejlepší kamarádkou Alicí. První den na škole jsou Alice a Bree „pozvány“ na „oslavu“ nově přijatých studentů. Bree se chvíli baví, ale potom se nachomýtne ke rvačce mezi členy fotbalového týmu. Na tom by nebylo nic zvláštního, ale Bree vidí, jak se nad skupinkou fotbalistů vznáší nějaké zvláštní světlo. Po chvíli uslyší ve své hlavě hlas, který jí říká ať, odejde (Bree si v tu chvíli vzpomene, že podobný pocit už jednou zažila, a to v den, kdy se dozvěděla že její matka zemřela, začne se domnívat, že smrt její matky nebyla náhoda). Bree se rozhodne zůstat, a tak uvidí, jak světlo začne mluvit a bojovat proti studentům. A v tu chvíli si Bree uvědomí, že světlo je ve skutečnosti nějaký démon a studenti je pravděpodobně loví. Další den je Bree přidělen student, který ji bude „hlídat“, aby se už nepřipletla k něčemu nebezpečnému. Když ale Bree se svojí novou „chůvou“ Nickem odchází z hlavní budovy školy, uvidí obrovského démonského psa. Bree místo toho, aby se lekla a utekla, zůstane stát na místě a dívá se, jak Nick tohoto psího démona zažene mečem. Bree si tak uvědomí, že na škole je nějaký tajný spolek studentů, který chrání lidi před démony z jiného světa a Nick spolu se studenty z včerejšího večera jsou jeho členy. Bree se rozhodne, že přemluví Nicka, aby ji do tohoto spolku zasvětil, aby mohla zjistit, co se stalo její matce.

Odkaz na knihu ZDE.

Zpět na seznam recenzí